Maddi hasarlı trafik kazaları sonucunda aracınızda meydana gelen hasarın onarımın dan sonra, aracınızın ikinci el piyasada değer kaybetmesine araç değer kaybı denir.
Bu ne demektir?
Örneğin, aracınız 2014 model herhangi bir hasarı olmayan piyasa dili ile hatasız bir aracınız var. Bu aracınızı ikinci el olarak 50.000 TL aldığınız düşünelim. Araç maddi hasarlı bir trafik kazasına karışıyor. Bu kaza sonucunda aracınızın kaput ön çamurluklar değişiyor. Aracınızı satmaya kalktığınızda aracınız 40.000 TL den fazlaya satamıyorsunuz, işte araç değer kaybı alış ve satış arasında ki farktır. Sizin araç değer kaybınız 10.000 TL dir.
Bilinmesi gereken temel konu aracın değer kaybı karşı tarafın trafik sigortasından karşılanmaktadır. Bu işlemin sizin trafik poliçenize, pirim hesabınıza etkisi olmaz.

Herhangi bir ücret talep etmiyoruz çünkü, tazminat talep etme aşamasında yapılan tüm masraf, avukatlık ücreti v.s. harcamalar kazada sorumlu olan karşı taraftan tahsil edilmektedir.

Son 10 yıl içerisinde meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaları ve iş kazaları için tazminat talebinde bulunabilirsiniz. Maddi hasarlı trafik kazalarında ise olayın son 2 yıl içerisinde meydana gelmesi gerekmektedir

Sigorta şirketinden ödeme kesinlikle araç sahibinin hesabına yatırılmaktadır.

Türkiye'nin her şehrine hizmet verebilmekteyiz. Çünkü biz, sizin araçınızda meydana gelen değer kaybının tespitini yapabilmemiz için, aracınızı görmemize gerek yoktur. Onarım resimlerinden, ekspertiz raporundan araç değer kaybınız tespit yapılabilmektedir.

Check-Up yaş ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin gerçekleştirilebilen bir erken teşhis metodudur. Hastanın şikâyeti, hikâyesi, özgeçmişi, soygeçmişi ve alışkanlıklarına ilişkin bilgiler tanıya ulaşmakta büyük önem taşır. Doktor muayenesinde elde edilecek fiziki bulgular, hekimimizin öngördüğü kan testlerinin yanı sıra, diğer laboratuar testleri, radyoloji tetkikleri gibi tıbbi görüntüleme yöntemleri ile birleştirilerek elde edilen bilgiler ışığında hastanın sağlık durumu ile ilgili tedavi düzenlemesi yapılabilir.

Check up için sadece bir kaç saatinizi ayırmanız yeterlidir. Alınan kan örnekleriniz incelenip belirli test ve tetkikler sonrasında yapılan muayenelerle sonuçlarınızın değerlendirildiği bir check up sonucunda genel sağlık profiliniz belirlenir.

Günümüzde herkesin en az yılda 1 kez check up yaptırılması öneriliyor.

2 ile 19 yaşları arasında mutlaka bir kere sağlık kontrolü yapılmalıdır. 20 yaşından sonrada periyodik olarak bütün bireylerin yılda 1 kez sağlık kontrolünden geçmesi önerilir. Ayrım yapılmaksızın check up herkese uygulanabilir.

Yaşa göre tetkik programları değişmekle birlikte genel olarak kolesterol (kandaki yağ),şeker hastalığı (diyabet), hipertansiyon, kalp ve kapak hastalıkları, akciğer hastalıkları, böbrek hastalıkları, bulaşıcı hepatit virüsüne bağlı karaciğer hastalıkları, akciğer, kalın bağırsak, karaciğer, pankreas, mesane kanserleri ve erkeklerde prostat, kadınlarda meme, rahim ve rahim ağzı gibi kanserler, kemik erimesi ve bazı kan hastalıkları check up programları ile tespit edilebilir.

Yaşa göre tetkik programları değişmekle birlikte genel olarak kolesterol (kandaki yağ), şeker hastalığı (diyabet), hipertansiyon, kalp ve kapak hastalıkları, akciğer hastalıkları, böbrek hastalıkları, bulaşıcı hepatit virüsüne bağlı karaciğer hastalıkları, akciğer, kalın bağırsak, karaciğer, pankreas, mesane kanserleri ve erkeklerde prostat, kadınlarda meme, rahim ve rahim ağzı gibi kanserler, kemik erimesi ve bazı kan hastalıkları check up programları ile tespit edilebilir.

Bir kez hastalığa yakalandıktan sonra alınan tedbirler ve uygulanan tedaviler hem eski sağlığımıza kavuşturmakta yetersiz kalabiliyor hem de maliyet çok yüksek düzeylere ulaşabiliyor. Bu yüzden hastalıklara yakalanmadan önlemler almak çok daha mantıklı.
Hastalıkların önüne geçmek için temizliğe, dengeli beslenmeğe, hareketli ve sosyal bir yaşantı kurmaya dikkat etmek önemlidir. Bunların yanında sağlıklı insanların yılda bir kez yaptırabileceği 'check-up' adını verdiğimiz kontrollerle de vücudumuzun genel durumu hakkında bilgi sahibi olabiliriz.